ازدواج موفق باعث ایجاد آرامش

هیچ چیز مانند یک ازدواج موفق باعث ایجاد آرامش در افراد نمی‌شود
ایسنا، علوم پزشکی ایران- داشتن یک ازدواج موفق و رسیدن به بلوغ عاطفی، مهمترین عامل برقراری آرامش در افراد است.

دکتر «حسام» روانپزشک و عضو آکادمی روانپزشکان اروپا، در مصاحبه با خبرنگار ایسنا، واحد علوم پزشکی ایران، با اشاره به این مطلب گفت: امروزه بزرگترین چالش زندگی هر فرد، چگونگی برخورد با مسایل روزمره و عدم تاثیرپذیری از آنهاست.
وی ادامه داد: در حقیقت بدون وجود یک تکیه‌گاه عاطفی، ادعای داشتن شخصیت مستقل، قوی و سازگار که به راحتی با مشکلات برخورد می‌کند، صحت ندارد.
دکتر حسام افزود: تا زمانی که پدر و مادر به طور پررنگ در زندگی فرد نقش دارند، اکثر افراد از لحاظ عاطفی مشکل ندارند، اما عمده مشکل زمانی بروز می‌کند که فرد تمایل به مستقل شدن داشته باشد.
این روانپزشک، زندگی در کنار فردی با روحیات سازگار را مهمترین عامل موفقیت، آرامش و ارضای عاطفی دانست و تصریح کرد: شاهدان این گفته، افراد موفقی هستند که همگی رمز موفقیت خود را ازدواج مناسب خود می‌دانند.
وی خاطر نشان کرد: دلیل اینکه امروزه بسیاری از جوانان تمایلی به ازدواج ندارند این است که از قبول مسئولیت در قبال یک فرد دیگر می‌هراسند اما اگر تک تک این اشخاص، حتی برای یک روز احساس آرامش ناشی از زندگی در کنار یک فرد مناسب را تجربه کنند، قطعا تمایلی به تنها ماندن نخواهند داشت.
دکتر حسام در نهایت یادآور شد: عمده بیماری‌ها نیز در افرادی بروز می‌کند که زندگی عاطفی سالمی ندارند؛ حتی امروزه ثابت شده است، تعداد زیادی از موارد بیماری‌هایی مانند ایدز و سرطان خصوصا بیماری‌های قلبی در اشخاص تنها یا کسانی که طلاق گرفته‌اند، بروز می‌کند

/ 0 نظر / 8 بازدید