خواست اصلی بازاریان

یک فعال بازار پارچه تهران تاکید کرد:

 خواست اصلی بازاریان حذف مالیات بر ارزش افزوده

آفتاب: خواست اصلی بازاریان حذف مالیات بر ارزش افزوده است، چرا که این قانون با توجه به وضع اقتصادی کشور به بازاریان ضرر وارد خواهد کرد.

این مطلب را یک فعال بازار پارچه تهران در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد و صنعت آفتاب عنوان کرد و گفت: «در همین مدت کوتاه از ابلاغ قانون مالیات برارزش افزوده مشکلات زیادی برای ما ایجاد شده است. به طور مثال در هنگام واردات پارچه  از گمرک مبلغ بیشتری از ما دریافت می‌شود و علت این افزایش مبلغ به گفته متصدیان گمرک، ابلاغ همین قانون بود».

وی با بیان اینکه بازاریان در معاملات خود با چک کد دار کار می‌کنند، گفت: «اما در برخی مواقع این چک‌ها وصول نمی‌شود. اکنون با قانون مالیات بر ارزش افزوده، ما باید علاوه بر ضرر نقد نشدن چک خود، سه درصد از مبلغی را که دریافت نکرده‌ایم به دولت پرداخت کنیم».

این فعال بازار پارچه با بیان اینکه در مدت اجرای این قانون فرار مالیاتی افزایش خواهد یافت، گفت: «در حال حاضر بازاریان به دولت مالیات پرداخت می‌ کنند اما با توجه به مشکلات بسیار زیادی که در این سال‌ها برای ما ایجاد شده، دیگر حاضر به پرداخت مالیات بیشتری نیستیم».

وی ادامه داد: «ما هیچگاه به اندازه پرداخت مالیات، از دولت خدمات خاصی دریافت نکرده‌ایم و  بازار به طور خودگردان اداره می‌شود».

او همچنین به افزایش قیمت حدود 12 درصدی انواع کالای تولید شده از پارچه با اجرای این قانون اشاره کرد و گفت: «در این صورت تقاضا کاهش یافته و متناسب با آن تولیدی‌ها نیز نیاز کمتری به پارچه برای تولید خواهند داشت و این ضربه بزرگ دیگری به ما خواهد بود».

او همچنین علت دیگر تعطیلی بازار را توهین یک روزنامه به بازاریان دانست و گفت: «بازار و بازاریان همواره در شرایط خاص و دشوار همراه مردم و کشور بوده‌اند. حال توهین به این قشر و ناسالم خواندن کسب آنها، چه سودی دارد».

 وی همچنین افزود: «بازار اجازه نخواهد داد تا افرادی که سوابق مشخصی دارند در جهت تخریب ما با دروغ‌پردازی اقدام کنند».

وی در پایان، گفت: «در سه سال گذشته، بازاریان بزرگترین ضربه را از سیاست‌های نادرست دولت خورده‌اند و شاید اگر این قانون در شرایط بهتر  تصویب و ابلاغ می‌شد، اعتراضی نیز در مورد آن وجود نداشت».

/ 1 نظر / 6 بازدید
دوست

سختی زمستان زندگی بهار خود را در پیش دارد... قیام وحدت تحت راهبری یگانه نجات دهنده و راهبر آدمیان " آقا پروفسور ابراهیم میرزایی" هدف در این است که با دست آدم, باطل منهدم و حق و عدالت برقرار گردد. www.alamehaghvaedalat.com www.nazaratemardomi.com parsayan11@gmail.com