قالیباف هشتم شد

‌در این رأی‌گیری از فهرست اولیه 50 نفره شهرداران دنیا، 11 نفر که بیش‌ترین آرا را داشتند به فهرست نهایی راه یافتند که محمد‌باقر قالیباف شهردار تهران نیز یکی از آن‌ها بود.
شهردار تهران از میان بیش از 50 شهردار برتر جهان به عنوان هشتمین شهردار برتر دنیا در سال 2008 برگزیده و معرفی شد.
    
به گزارش فارس به نقل از سما، سرانجام سایت انتخاب برترین شهردار جهان (www.worldmayor.com‌) پس از بررسی‌های فراوان‌، بر مبنای آرای شهروندان فهرست نهایی برترین شهرداران دنیا را منتشر کرد که نام ‌محمدباقر قالیباف در رده هشتم این فهرست به چشم می‌خورد.

‌این سایت در مرحله نخست انتخاب برترین شهردار دنیا از بین بیش از 800 شهردار موفق شهرهای جهان‌، نام 50 شهردار برتر را منتشر کرد و مقرر شد تا شهروندان و مردم سراسر دنیا از طریق رأی‌گیری اینترنتی 11 شهردار منتخب خود را انتخاب کنند‌. به این ترتیب رأی‌گیری اینترنتی برای انتخاب برنده جایزه شهردار دنیا در سال 2008‌، از ژانویه تا پایان ژوئن سال جاری انجام گرفت و در این مدت بیش از 200 هزار نفر از سراسر جهان آرا و نظرات خود را درباره کسانی که شایسته دریافت جایزه شهردار دنیا بودند، اعلام کردند.

‌در این رأی‌گیری از فهرست اولیه 50 نفره شهرداران دنیا، 11 نفر که بیش‌ترین آرا را داشتند به فهرست نهایی راه یافتند که محمد‌باقر قالیباف شهردار تهران نیز یکی از آن‌ها بود.

‌در ادامه این بررسی مدیران و کارشناسان سایت انتخاب برترین شهردار دنیا با تحقیق بر برنامه‌ها و عملکرد شهرداران یاد شده ‌و آرای فوق بررسی‌های خود را آغاز کردند که سرانجام دیروز‌ فهرست نهایی برترین شهرداران جهان اعلام شد‌.‌
در این فهرست 11 نفره هلن زیله شهردار شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی به عنوان برترین شهردار دنیا معرفی شد.‌
بنابراین گزارش ترتیب انتخاب برترین شهرداران جهان به شرح زیر است‌: ‌
1 - هلن زیله، کیپ تاون، آفریقای جنوبی‌
2- المار لدرگربر، زوریخ، سوئیس‌
3- لئوپولدو ادواردو لوپز، چاکائو، ونزوئلا‌
4- فیل گوردون، فینیکس، آمریکا‌
5- اولریش مالی، نورنبرگ، آلمان‌
6- خیم نبوت، گوایاکیل، اکوادور‌
7- ماریدس فرناندو، ماریکینا، فیلیپین‌
8- محمدباقر قالیباف، تهران، ایران‌
9- گوران یوهانسون، گوتنبرگ، سوئد‌
10 - سالوادور گاندارا، ویا نووا، گواتمالا‌
11- خوزه فوگاکا، پورته آلگره، برزیل‌
/ 0 نظر / 7 بازدید